Дубай – 8 ДНИ В РАЯ НА ПЕРСИЙСКИЯ ЗАЛИВ с полет от София
За екскурзията
ДЕН 1| Полет до Дубай Вашият екскурзовод ще ви посрещне на летището. Трансфер до хотела. Нощувка в района на Дубай. ДЕН 2| Традиционен Дубай Закуска. Разходка из Дубай (включено в цената) – израснал от пустинята, превърнал се в перлата в короната на Персийския залив. Полудневна туристическа обиколка из Традиционен Дубай – канала “Дубай Крийк”, [...]
ДЕН 1| Полет до Дубай
Вашият екскурзовод ще ви посрещне на летището. Трансфер до хотела. Нощувка в района на Дубай.
ДЕН 2| Традиционен Дубай
Закуска. Разходка из Дубай (включено в цената) – израснал от пустинята, превърнал се в перлата в короната на Персийския залив. Полудневна туристическа обиколка из Традиционен Дубай – канала “Дубай Крийк”, историческия район “Бастакия” и старата крепост “Форт Алфахиди”. Пътешествието продължава с традиционна лодка “абра”, за да прекосите канала и да стигнете до пазара на подправките и прочутия “Златен пазар”.
Следобед може да се включите в Сафари с джипове с богата вечеря (предлага се на място, но има възможност и за предварително резервиране). То ще ви даде възможност да видите пясъка на Арабия, достигайки най-високата пясъчна дюна, откъдето ще се насладите на красивия залез. Пътешествието ще продължи към пустинен лагер. Ще имате възможност да пояздите камила или да си направите временна татуировка с къна. Неповторимата атмосфера на нощта ще бъде допълнена от приказни традиционни танци в ритъма на арабска музика. Тази вълшебна вечер ще продължи с вкусно барбекю, сервирано под звездите.Нощувка в района на Дубай.
ДЕН 3| Абу Даби
Закуска.Разходка из Абу Даби – столицата на ОАЕ (пакет “Допълнителни екскурзии”). Ще видите нови модерни сгради и небостъргачи, приказната джамия “Шейх Зайед” с нейните 82 купола, известния площад “Юниън Скуеър”. След кратко пътуване по 11-километровия крайбрежен бул. “Корниш” ще пристигнете в “Селото на занаятите”. По-късно ще имате възможност да пазарувате и в модерния търговски център Абу Даби Марина Мол.
Вечеря (пакет “Вечери”). Нощувка в района на Дубай.
ДЕН 4| Дубай – Шаржа и Аджман
Закуска.Още свободно време за приказен Дубай или разходка из емирствата Шаржа и Аджман (пакет “Допълнителни екскурзии”). Шаржа е емирството с най-богатата и интересна история, то е обявено за културната столица на арабския свят. Ще разгледате реставрирани къщи с автентична архитектура и стени от морски корали, джамията-музей Ал Нур и джамията на крал Файсал. Ще посетите музея на Ислямската цивилизация и интересния със своята архитектура Син Пазар (Blue Souk), който е дом на повече от 500 магазина. Ще се разходите по крайбрежния 16 километров булевард на най-малкият емират – Аджман.По желание, можете да вечеряте на традиционна арабска лодка-доу (пакет “Вечери”). Каним ви да прекарате незабравима вечер на борда на една от тези красиви реставрирани лодки, да плавате между търговските квартали и да се любувате на “града от светлина”.Нощувка в района на Дубай.
ДЕН 5| Модерен Дубай – Бурж Халифа
Закуска.Полудневна разходка из модерен Дубай (включено в цената). Обиколката започва с яхтеното пристанище Дубай Марина – трикилометров изкуствен канал, прокопан по протежение на арабския залив. Следва Палм Джумейра – изкуствен остров с формата на палма с 16 листа, заобиколен от 11 километров вълнолом. След него ви очакват Малката Венеция на Дубай, както и Мадинат Джумейра с образци на арабската архитектура. В центъра ще видите пеещите фонтани и ще посетите най-големия световен търговски център – Дубай Мол, известен и с огромния си аквариум. Ще се насладите на впечатляващата гледка към Бурж Халифа – най-високата сграда в света, с височина 828 м и 162 етажа. Следва свободно време, през което можете да пазарувате в над 600-те бутика на Дубай Мол, да се позабавлявате на ледената пързалка с олимпийски размери или да се качите в най-високата обсерватория на света – на 124-ия етаж на Бурж Халифа (пакет “Допълнителни екскурзии”). По-късно ще посетите фабрика за кожени изделия, където ще се запознаете с цялостния производствен процес на изработка – от суровината, до готовия продукт.Вечеря (пакет “Вечери”). Нощувка в района на Дубай.
ДЕН 6| Дубай – Al Mamzar Beach Park
Закуска.Посещение на крайбрежния парк Ал Мамзар (включено в цената) – 5 плажа с мек бял пясък, 3 басейна и поддържана морава с пешеходна зона, велоалеи и др. забавления. Следобед трансфер обратно към хотела. Ще разполагате със свободно време до вечерта.
Вечеря (пакет “Вечери”). Нощувка в района на Дубай.
ДЕН 7| Дубай – Свободно време или екскурзия
Закуска.Свободно време или екскурзия, предложена от любезните ни партньори (заплаща се на място).Вечеря (пакет “Вечери”). Нощувка в района на Дубай.
ДЕН 8| Полет до България
Закуска.Трансфер до летище Дубай. Обратен полет към София.
|
Начална дата |
Крайна дата |
Цена (лв.) |
Цена (€) |
|
03.11.2025 |
10.11.2025 |
1899 лв. от 1599 лв. |
970.94 € от 817.56 € |
|
01.12.2025 |
08.12.2025 |
от 1899 лв. |
от 970.94 € |
|
08.12.2025 |
15.12.2025 |
от 1999 лв. |
от 1022.07 € |
|
02.03.2026 |
09.03.2026 |
от 2099 лв. |
от 1073.20 € |
|
09.03.2026 |
16.03.2026 |
от 1999 лв. |
от 1022.07 € |
|
16.03.2026 |
23.03.2026 |
от 1999 лв. |
от 1022.07 € |
|
13.04.2026 |
20.04.2026 |
от 1899 лв. |
от 970.94 € |
|
20.04.2026 |
27.04.2026 |
от 1799 лв. |
от 919.81 € |
|
18.05.2026 |
25.05.2026 |
от 1799 лв. |
от 919.81 € |
|
25.05.2026 |
01.06.2026 |
от 1699 лв. |
от 868.68 € |
|
01.06.2026 |
08.06.2026 |
от 1599 лв. |
от 817.56 € |
|
08.06.2026 |
15.06.2026 |
от 1599 лв. |
от 817.56 € |
|
23.06.2026 |
30.06.2026 |
от 1899 лв. |
от 970.94 € |
ЦЕНАТА ВКЛЮЧВА:
♦ ДВУПОСОЧЕН САМОЛЕТЕН БИЛЕТ
♦ ВСИЧКИ ЛЕТИЩНИ ТАКСИ: 20 кг регистриран и 5 кг салонен багаж.
♦ TРАНСФЕР: летище – хотел – летище (модерен автобус с климатик).
♦ НАСТАНЯВАНЕ: хотел Jumeirah Rotana 4*
♦ ХРАНА: 7 закуски на блок маса в хотела.
♦ ВОДАЧ С БЪЛГАРСКИ ЕЗИК ще ви придружава и дава подробна информация по време на
програмата.
♦ НЕЗАБРАВИМИ ЕКСКУРЗИИ + ПЛАЖ:
• Традиционен Дубай;
• Модерен Дубай;
• Плаж Ал Мамзар.
ЦЕНАТА НЕ ВКЛЮЧВА:
♦ ЗАДЪЛЖИТЕЛНА МЕДИЦИНСКА ЗАСТРАХОВКА (ЛЕВ ИНС АД с покритие 20 000 евро):
• за лица до 70 г.: 32 лв.
• за лица, навършили 70 г.: 64 лв. (двоен размер)
♦ ДОПЛАЩАНЕ ЗА ИНДИВИДУАЛНО НАСТАНЯВАНЕ (в случай, че пътувате сами и нощувате в
самостоятелна стая): 649 лв.
♦ ЗАСТРАХОВКА “Отмяна на пътуването”.
♦ ТУРИСТИЧЕСКА ТАКСА: ≈ 5 USD за нощувка на стая (заплаща се на рецепция);
♦ ТАКСА ОБСЛУЖВАНЕ: екскурзовод и шофьор.
НИЕ ВИ ПРЕПОРЪЧВАМЕ:
♦ Пакет “ДОПЪЛНИТЕЛНИ ЕКСКУРЗИИ”: 369 лв.
• Целодневна екскурзия до Абу Даби;
• Посещение на най-високата сграда в света Бурж Халифа;
• Екскурзия до Шаржа и Аджман.
♦ Пакет “ВЕЧЕРИ”: 359 лв.
• 4 вечери на блок маса в хотела;
• Вечеря на традиционна арабска лодка-доу.
♦ Или обединени двата пакета в “МЕГА ПАКЕТ”: 699 лв.
♦ Сафари с джип в пустинята с шоу-програма и вечеря: 149 лв.
♦ Предлагани на място ЕКСКУРЗИИ: **
• Предложена от любезните ни партньори за ден 7.
** Информация за цената и условията ще получите с документите за вашето пътуване.



































